Vývoj software

Realizujeme programové vybavení (firmware) pro mikroprocesory:
- ARM (jádra cortex M4, M3, M0)
- AVR (výrobce ATMEL)
V odůvodněných případech jsem pak schopni realizovat firmware pro starší mikroprocesory z rodiny 8051, AVR32 a na starší jádra ARM (ARM7TDMI, ARM9)

Složitější projekty, které běží na OS linux a mají grafickou nadstavbu, realizujeme s pomocí knihovny Qt.

Podle potřeby programujeme buď bez OS (nejjednodušší aplikace, ultralevná řešení, nízkospotřebová řešení) nebo s využitím některého RTOS a nebo pomocí OS Linux.

V dnešním světě neustále se rozšiřujících komunikací již řadu let používáme komunikace USB, Ethernet, WiFi.
V aplikacích, kde je vyžadováno ukládání rozsáhlejších dat, zpravidla používáme SD karty (případně NAND paměti u OS Linux).

Realizovali jsme řadu projektů využívající průmyslové komunikace typu Modbus RTU, Modbus TCP/IP, Profibus DP a chystáme se na další.
Samozřejmě mnohokrát jsme realizovali proprietární komunikace na různých linkách (RS232, RS485, SPI, ...).

Jelikož jsme zpravidla jak autoři HW, tak i programového vybavení, jsme schopni vybrat takové řešení, abychom byli co nejefektivněji schopni využít vlastností (periférií) procesoru.

Pro správu kódů používáme repozitáře SVN. A to včetně možnosti pracovat s repozitáři zákazníka, aby tak zákazník měl plnou kontrolu nad projektem.

Okrajově se dále zabýváme vývojem aplikací na PC a Android. Používáme zpravidla prostředí Qt, které právě dovoluje poměrně snadno portovat aplikaci na různá OS (Windows, Linux, Android). Není to naší hlavní náplní, ale samozřejmě naše vyvinutá zařízení je třeba konfigurovat či zobrazovat měřená data.